Aktywność artystyczna Seniorów w Klubie Senior+

Nie trzeba mieć talentu ani zdolności manualnych, aby stworzyć własną sztukę i wziąć udział w zajęciach Arteterapii. Ta wspaniała forma aktywizacji pozwala ludziom starszym wyrazić własne marzenia, myśli – wyrazić siebie. Zajęcia plastyczne są niezwykle rozluźniające, pozwalają utrzymać i rozwijać sprawność motoryki rąk, aktywność twórczą, precyzję, wyobraźnię… Seniorzy mogą realizować swoje pomysły i kreatywność.
Świadomość wytwarzania nowych, pięknych i użytecznych przedmiotów daje im dumę i dalszy cel rozwoju. Stworzone przez siebie prace stają się prezentami dla bliskich, rodziny. Wspólna twórczość daje nawiązywanie więzi, bliskości, chęci przebywania ze sobą i ciepłe relacje w grupie.

Fot. Jedno ze wspaniałych dzieł naszych Artystów.

Sztuka zbliża ludzi. Uczymy się nowych technik, plastycznych, wzajemnie inspirujemy się i czerpiemy od siebie doświadczenia artystyczne, uwrażliwiamy na sztukę, integrujemy grupę przede wszystkim. Każda osoba może znaleźć coś dla siebie. Panie szydełkują piękne filiżanki, panowie robią czapki i  kominy na kole, co daje im ogromne wyciszenie i skupienie. Bardzo lubianą formą plastyczną jest Kolaż, gdzie tworzymy wspaniałe obrazy, łącząc ze sobą różne materiały i farby – koronki, pióra, korale, papier itd. Tworzymy malarstwo abstrakcyjne- malowanie za pomocą sznurka i grzebieni. Bawimy się kolorami, tworzymy różnorodne mozaiki. W naszej pracowni powstają już gęsi z plastikowych butelek, niezapominajki, stokrotki i hortensje z papieru. Mamy już duży zbiór obrazów malowanych farbami akrylowymi na płótnie. Podczas tworzenia zawsze towarzyszy nam muzyka i śpiew. Relaksujemy się odgłosami natury lub śpiewamy wspólnie nasze ulubione utwory. Już w maju  w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach zapraszamy Państwa na wystawę naszych prac.

(-) Terapeuta Bożena Daniluk

Poniżej kolekcja zdjęć z naszej artystycznej pracowni.

Skip to content