Nasza historia

Ośrodek Rehabilitacyjno– Edukacyjno – Wychowawczy w Przybiernowie

Budynek OREW Przybiernów

Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Przybiernowie prowadzony jest przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz  Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie. Jednostką Samorządu Terytorialnego jest Starostwo Powiatowe w Goleniowie. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Przybiernowie rozpoczął swoją działalność w pozyskanej części budynku szkolnego w 2007r. W niecałe dwa miesiące udało się wyremontować parter i uzyskać stosowne odbiory.

Z dniem 1 września 2007 roku 15 wychowanków rozpoczęło nowy rok szkolny w OREW w Przybiernowie. W następnych latach funkcjonowania ośrodka sukcesywnie remontowano kolejne pomieszczenia.

Dziś 25 wychowanków ośrodka korzysta z odpowiednio wyposażonych sal zajęciowych na pierwszym i drugim piętrze części budynku, w którym mieści się ośrodek.

W placówce uruchomiono wczesne wspomaganie rozwoju.

Od września 2019r. w ośrodku funkcjonuje grupa przysposabiająca do pracy. Wykwalifikowani pracownicy OREW we współpracy z rodzicami dbają o harmonijny rozwój uczniów, starając się zapewnić im jak najlepsze warunki nauki.

Skip to content