Wirtualne odwiedziny i wirtualne podróże w Klubie Senior+

Wszystkich, a zwłaszcza seniorów czasami nachodzą chwile refleksji i wielkiej tęsknoty za rodziną, bliskimi czy osobami, które już odeszły.

Często towarzyszy im smutek, zamyślenie i niepokój. Czują, że brak kogoś lub czegoś odbiera im radość życia. W dzisiejszych czasach nie trzeba fizycznie podróżować, aby móc odwiedzić groby zmarłych czy zobaczyć dom rodzinny. Korzystając ze współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Międzyzdrojach, nasi seniorzy zostali zaproszeni do pracowni komputerowej. Uczestnik Jacek Daniluk umożliwił seniorom wirtualny spacer po cmentarzach, gdzie mogli zobaczyć dawno nieodwiedzane groby bliskich w różnych, odległych miejscowościach oraz zapalić wirtualne znicze.

Ze wzruszeniem mogli obejrzeć domy i miejsca, gdzie się wychowywali i gdzie nadal mieszkają ich rodziny i znajomi. Integracja międzypokoleniowa i przełamanie barier komunikacji między osobami niepełnosprawnymi a seniorami pozwalają odnaleźć wspólny grunt. Starsi uczą się od młodych jak nadąży ć za zmianami w świecie nowych technologii, a młodzi czerpią od seniorów życiową mądrość

(-) Terapeuta Bożena Daniluk

Skip to content