Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Przybiernowie

Wtorkowe świętowanie w OREWie i ŚDSie w Przybiernowie wpisuje się w tradycję obchodów Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną we wszystkich placówkach PSONI Koła w Wolinie. Jak co roku zorganizowano imprezę plenerową. Tym razem celebrowano również Dzień Rodziny i Dzień Dziecka. Przy pięknej pogodzie i w doborowym towarzystwie dużej grupy Rodziców odbyły się wesołe konkursy i zabawy zręcznościowe


Była również potańcówka w rytmach serwowanych przez znakomitego DJ-a Ireneusza.


W centralnym punkcie obchodów umieszczono przykuwające uwagę, majestatyczne „Drzewo Godności”, na którym każdy mógł zawiesić własną, płynącą z serca, definicję godności. Pojawiły się tam kartki z takimi określeniami, jak: „Dobre życie, tolerancja, szacunek dla drugiego człowieka”. Drzewo godności stało się dla wielu osób formą ekspresji przemyśleń.


Zwieńczeniem dzisiejszej uroczystości i radosnej zabawy było ułożenie ogromnego serca z „puzzli” składających się z imion wszystkich uczestników, uczniów i Rodziców, symbolizujące naszą jedność i niezłomność w staraniach o zachowanie godności wobec wszystkich ludzi, a szczególnie wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Skip to content