Dzień Pomarańczowy

5 maja obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Tak samo jak my kochają , bawią się, płaczą, cierpią i nieustannie pokonują swoje słabości.

Chcą pracować, rozwijać się, czuć się potrzebni i wartościowi. Jednakże w życiu codziennym jest im znacznie trudniej to osiągnąć. Potrzebują pomocy, wsparcia i zrozumienia ze strony otoczenia.

Marsze, festyny, artystyczne występy. Zazwyczaj w ten sposób, hucznie w regionie łódzkim obchodzono Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym roku tego wielkiego świętowania nie będzie, ale 5 maja warto o tej godności przypominać.

Niepełnosprawność intelektualna to zaburzenie rozwojowe, które objawia się obniżeniem funkcji intelektualnych. Często wiąże się to z trudnościami w nauce, porozumiewaniu się, wykonywaniu prostych czynności dnia codziennego oraz uzyskiwaniu kompetencji społecznych (strona PFRON).

Przez naszych przyjaciół z SDŚ Przybiernów zostaliśmy nominowani do #challengedziengodnosci mającego na celu zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego oraz propagowaniu wiedzy o Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Dziękujemy za nominację i jak zawsze przyłączamy się do tak szczytnych akcji.

Skip to content