KOCHANI UCZNIOWIE, DRODZY RODZICE!

Dobiegł końca rok szkolny 2019/2020. Rok przedziwny, w którym doświadczyliśmy sytuacji nowej, stresującej, niepewnej co do przyszłości – ogłoszono pandemię koronawirusa.

Z dnia na dzień zamknięto nas w domach, zabroniono chodzić do szkoły, nakazano uczyć się w sposób dla nas nieznany. Zapewne niektórzy z Was nawet się ucieszyli, ale jestem przekonana, że wraz z przedłużającą się izolacją, zatęsknili za placówką, kolegami i wychowawcami. Musieliście pracować zdalnie, realizować przekazywane Wam zadania, wielokrotnie mogliście liczyć wyłącznie na swoich rodziców. To oni byli Waszymi nauczycielami.

Daliście sobie świetnie radę. Na bieżąco śledziłam Wasze zmagania z edukacją, otrzymywałam informację od Waszych nauczycieli. Jestem z Was dumna. Jesteście najlepszymi uczniami jakich znam i cieszę się, że jestem Waszą dyrektorką.

Ale… nie byłoby tak pięknie, gdyby nie wspomagali Was rodzice – podziękujcie im ogromnym buziakiem!

Właśnie… Rodzice!

Los spłatał Wam figla i sprezentował bardzo trudne zadanie – przejęcie zadań szkoły i edukowanie własnych dzieci.

Ale Wy, Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami jesteście doświadczeni w pokonywaniu krętych dróg, przez co bardzo silni. I tym razem nie zawiedliście. Stawiliście czoła zdalnej edukacji znacznie lepiej niż niejeden rodzic dziecka szkoły masowej. Pracowaliście ze swoimi pociechami z wielkim zaangażowaniem. Dokonywaliście cudów edukacji niczym profesjonalni nauczyciele.

Byliście dla swoich dzieci niezastąpieni. Za to chylę czoła i z całego serca Wam dziękuję.

Już wakacje.

Koniec obowiązków, początek beztroski, relaksu i swobody, niestety jeszcze ograniczonej.

Życzę wszystkim spokoju, odpoczynku, radości dnia codziennego skąpanego w letnim słońcu.

Życzę nadziei na powrót do normalności. Życzę zdrowia.

Aby pierwszy września nowego roku szkolnego rozpoczął się tradycyjnie w placówce, z poczuciem bezpieczeństwa emocjonalnego i zdrowotnego. Abyśmy nie musieli wracać do edukacji zdalnej.

Wszystkiego dobrego
Wasza dyrektorka

Agnieszka Grudzińska

Skip to content