Mniszek lekarski zawitał do WTZ Wolin

Podczas dzisiejszych zajęć ,,Tworzenie syropu z mniszka lekarskiego – od łąki do słoiczka” w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej uczestnicy mieli okazję poznać tajniki przygotowywania naturalnego syropu z mniszka lekarskiego – rośliny znanej ze swoich właściwości prozdrowotnych.

Zaczęliśmy od wspólnego zbierania świeżych kwiatów mniszka, a następnie krok po kroku przygotowywaliśmy z nich domowy syrop, który świetnie sprawdza się jako naturalne wsparcie dla odporności, łagodzi kaszel i ból gardła. Uczestnicy z zaangażowaniem odważali składniki, mieszali, gotowali i przelewali syrop do słoiczków.

Zajęcia były nie tylko doskonałą okazją do nauki praktycznych umiejętności, ale też formą aromaterapii i wspólnej integracji.

Przejdź do treści