Profesjonalne zajęcia kulinarne w Klubie Senior+

17 lutego 2023 roku w Klubie Senior+ w Międzyzdrojach odbył się profesjonalny pokaz kulinarny. Nasze zaproszenie przyjął pan Janusz Perucki. Pan Janusz – uczeń czwartego roku Technikum Gastronomicznego w Szczecinie – swoją profesjonalną przygodę z kuchnią zaczął w „Bistro Kalafior ” w Wolinie (teraz ten lokal nosi nazwę „Romanesco”).

Uczęszczał na praktyki w hotelu „Courtyard by Mariott” w Szczecinie. Obecnie pracuje w restauracji „Z drugiej strony lustra’. Pomimo młodego wieku ma już wspaniałe osiągnięcia. Wygrał jeden z najbardziej prestiżowych konkursów branżowych WORLD SKILLS POLAND 2022. Dzięki temu zakwalifikował się na EURO SKILLS 2023, które odbędą się w Gdańsku pod okiem pani Iwony Niemczewskiej.

Bardzo utalentowany międzyzdrojanin wykazał się ogromnym spokojem i skupieniem podczas przygotowania potraw. To Pasjonat, posiadający niezwykły zmysł smaku i estetyki. W bardzo dostępny sposób przekazywał swoje kulinarne umiejętności uczestnikom Klubu Senior+.

Pan Janusz zaserwował nam polędwiczki wieprzowe  z puree z marchwi i pieczonymi ziemniaczkami. Oczywiście nasi Przyjaciele ze Środowiskowego Domu Samopomocy, także zostali poczęstowani. Na degustację wyśmienitego obiadu zaprosiliśmy panią burmistrz Beatę Kiryluk.  Bardzo dziękujemy
sponsorom dzisiejszego dania – państwu Peruckim, a naszemu gościowi życzymy jak najwięcej sukcesów i rozwijania swojego talentu.

(-) Bożena Daniluk

Skip to content