ŚDS Międzyzdroje: „Działamy już ponad rok”

Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzyzdrojach obchodzi pierwszą rocznicę działalności. Za nami rok pełen wrażeń, pozytywnych emocji i wielu interesujących wydarzeń. Głównym celem działalności ŚDS  jest wsparcie i pomoc w przezwyciężaniu trudności życiowych, pokonywaniu barier integracyjnych oraz doskonaleniu umiejętności niezbędnych  do samodzielnej egzystencji.

Zadaniem placówki jest wsparcie, motywacja i aktywizacja uczestników poprzez:

  • doskonalenie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia,
  • organizację terapii zajęciowej,
  • wsparcie psychologiczne i terapeutyczne,
  • rehabilitację społeczną i zawodowa,
  • czynne angażowanie osób w działalność środowiskową poprzez aktywne pełnienie ról społecznych.

W ramach  prowadzonych treningów i warsztatów terapeutycznych  w pierwszym roku działalności  placówki  uczestnicy odwiedzili między innymi: Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy k/ Koszalina oraz najciekawsze atrakcje turystyczno-rekreacyjne Międzyzdrojów. Często spacerowali i korzystali z uroków Wolińskiego Parku Narodowego, klimatycznej i piaszczystej plaży uprawiając nordic-walking.

Uczestnicy czynnie i chętnie brali udział w organizacji  imprez okolicznościowych. Były to: urodziny, andrzejki, spotkania świąteczne i integracyjne, wyjścia do kina, teatru oraz do biblioteki  miejskiej. Pobudzali  wyobraźnię twórczą oraz usprawniali zdolności manualne w ramach prowadzonych przez zdolne i prężnie działające artystki naszego regionu – warsztaty ceramiczne, dziewiarskie i tworzenia biżuterii.

Osobom korzystającym z usług ŚDS  placówka zapewnia gorący posiłek oraz wszechstronną rehabilitację  dostosowaną do indywidualnych potrzeb i możliwości, obejmującą:

  • doskonalenie i rozwijanie umiejętności do samodzielnego życia,
  • terapię zajęciową,
  • terapię psychologiczną,
  • cykliczne wizyty lekarza specjalisty z poradni zdrowia psychicznego na terenie placówki.

Serdecznie zapraszamy chętne osoby i ich opiekunów do udziału w proponowanych zajęciach  oraz  zapoznania się z informacjami na temat pracy i  funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach przy ulicy Kolejowej 33.

Telefon kontaktowy 505-963-004.

Przy okazji rozliczeń podatkowych za 2021 rok, zachęcamy i prosimy wszystkich Państwa, aby pamiętać o naszym Stowarzyszeniu. Tym samym zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku na Rzecz PSONI koło w Wolinie.

„Dzielmy się dobrem, a powróci ono do nas zwielokrotnione”.

(-) Terapeuta zajęciowy   Aleksandra Antosiak

Skip to content