Spektakl „Sąsiedzi” owacyjnie przyjęty w MDK w Międzyzdrojach

24. stycznia 2023 roku Teatr „Pasja” w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach, przedstawił premierę spektaklu teatralnego  pod tytułem „Sąsiedzi” w reżyserii Bożeny Daniluk.  Aktorami teatru są Seniorzy Klubu Senior+.

Głównym zamysłem sztuki jest pokazanie groteskowej wizji tego, co się dzieje na wsi. Mentalność tych ludzi, ich gwarę, obyczaje i muzykę. Chcemy też zwrócić uwagę, że niejednokrotnie opinia o ludziach ze wsi bywa często bardzo krzywdząca. Nie mając konkretnej wiedzy uzupełniamy obraz stereotypami. Teatroterapia jest metodą terapii poprzez sztukę. Do tego dochodzi taniec, rytmika i śpiew. Seniorzy rozwijają swoje talenty i umiejętności sceniczne. Potrafią bardzo dobrze odnaleźć się w teatrze, gdzie ich bogate doświadczenie życiowe może zostać także wykorzystane. Uczestnicy Klubu Senior+ podczas występów oswajają swoje lęki i walczą z tremą. Większość z nich uświadomiła sobie jaki mają ogromny potencjał i talent aktorski.

Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu za tak liczne przybycie na nasz występ, za owacje, które napędzają nas do działania. Miło nam będzie już wkrótce ponownie zaprosić naszych widzów na kolejny, nowy spektakl.

(-) Bożena Daniluk

Skip to content