„Spotkanie z wyobraźnią” w ŚDS Międzyzdroje

Pracownia plastyczna to kolejna pracownia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Międzyzdrojach. Zajęcia prowadzone w pracowni są jedną z tych form terapii w trakcie której uczestnicy mogą odkrywać i rozwijać swoje zdolności plastyczne, manualne oraz zmniejszają napięcie psychiczne.

Fot. W ŚDS Międzyzdroje nigdy się nie nudzimy.


Celem zajęć jest pobudzanie wyobraźni twórczej, kształtowanie potrzeb estetycznych, a także uczenie dokładności, cierpliwości i wrażliwości. W pracowni prowadzona jest terapia indywidualna i grupowa polegająca na rozwijaniu zainteresowań plastycznych osób uczestniczących w zajęciach. Tematyka zajęć często związana jest z potrzebą wykonywania prac okolicznościowych na różne uroczystości czy święta. Terapeuta w pracowni plastycznej stara się dostosowywać stopień trudności zajęć w ten sposób, aby umożliwiał uczestnictwo większej grupy osób o różnym stopniu uzdolnienia plastycznego i manualnego.
Terapia dostosowana do potrzeb uczestników ich możliwości i zainteresowań, dostarczająca wiele satysfakcji. Zajęcia realizowane są z użyciem różnych metod i technik plastycznych takich jak: rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, ceramika, recykling, tkactwo, tworzenie biżuterii oraz sztuki użytkowe tj. zdobnictwo i dekoratorstwo.
W trakcie zajęć wykonywane są różnego rodzaju prace wykorzystywane jako elementy dekoracji ŚDS, a także jako upominki okolicznościowe dla naszych gości.
Arteterapia daje naszym uczestnikom możliwość rozwijania własnych działań twórczych,
odkrywania potencjału, a najważniejsze działa kojąco i relaksująco na naszych podopiecznych.

Poniżej kilka zdjęć obrazujących nasze zajęcia:

                                                        (-) Terapeuta zajęciowy
Anna Frymus

                                                       
Skip to content