W Klubie Senior+ puszczamy wodze fantazji

Każdy Senior z Klubu wypróbował swoje możliwości i zainteresowania plastyczne. Ogrom pomysłów, metod i  form arteterapii doprowadziła do  zaangażowania  w tworzenie sztuki.

Pani Janina pokochała kolaż i malarstwo na płótnie. Od godzin rannych tworzy kompozycje z różnorodnych materiałów i przenosi na papier lub materiał. W malarstwie  starannie dobiera kolory i zwraca uwagę na odpowiednie cieniowanie barw. Lubi malować kwiaty, drzewa, widoki i damy z dawnych lat.

Ekspertem od haftu diamentowego jest pani Wanda i Stefa. Obydwie panie w ogromnym skupieniu wklejają  akrylowe kryształki  zgodnie ze wzorem. Powstają efektowne, trójwymiarowe obrazy.

Zajmujemy się też malowaniem po numerach. Pani Marysia  relaksuje się i wycisza, gdy  drobnym pędzelkiem z farbą  pokrywa odpowiednie cyferki na płótnie.

Tworzymy obrazy z kulami styropianowymi, mozaiki oraz lampiony malowane lakierem do paznokci. Panowie tworzą  kolorowe ważki z nasion klonu.

Zajęcia z arteterapii dają uczestnikom klubu ogrom satysfakcji, pozwalają wyrazić siebie i zaobserwować swoje potrzeby. Rozładowują negatywne emocje i obniża stres.

(-) Terapeuta Bożena Daniluk

Skip to content