Warsztaty teatralne dla uczestników Klubu Senior+

Od 06-08 czerwca 2023r. w Klubie Senior+ w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez twórców z Fundacji Teatru Wyobraźni. Spotkanie stało się okazją do nabycia potrzebnych umiejętności oraz wzbogacenia wiedzy na temat możliwości wykorzystania słuchowiska, tajników tworzenia od pomysłu do realizacji. Uczestnicy pracowali nad stworzeniem i nagraniem słuchowiska radiowego.

Jest to komediodramat zatytułowany „Cztery kobiety”. Spektakl napisany przez Bożenę Daniluk wyreżyserował znany aktor Szymon Kuśmider.

Teatr Wyobraźni jakim jest słuchowisko, pomija wrażenia wzrokowe. Działa wyłącznie na koncentrację i słuch.

W Studio Nagrań w Grodnie, pod opieką reżysera, realizatora dźwięku Michała Jakóbczyka i Dyrektora Muzeum Teatru Polskiego Radia Wojciecha Ramusa, aktorzy Seniorzy przez kilka godzin poznawali tajniki modulacji i emisji głosu oraz właściwej pracy z mikrofonem i tak powstało słuchowisko. Następnym etapem będzie nagrywanie dźwięków w odpowiednich miejscach w trakcie montażu. którym zajmą się specjaliści w tej dziedzinie.

Premiera słuchowiska odbędzie się już w lipcu na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, na którą już teraz Państwa serdecznie zapraszamy.

Terapeuta Bożena Daniluk

Skip to content