Wyjazd integracyjny do Szczecina – OREW Ostromice

W dniach 5-6.09.2022 ósemka uczniów naszego Ośrodka wraz z opiekunami wzięła udział w wycieczce do Szczecina w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Troszynie. W programie wyjazdu było zwiedzanie kilku ważnych historycznych miejsc w Szczecinie, a następnie malowanie ich za pomocą kredek pastelowych.

Pierwszego dnia zwiedzili między innymi: Plac Tobrucki wraz z budynkiem Poczty i Czerwonego Ratusza, Bulwary Nadodrzańskie z piękną panoramą Szczecina. Następnie uczestnicy wyjazdu udali się na Zamek Książąt Pomorskich, gdzie malowali przepiękną, barokową Wieżę Zegarową. Dzień zakończyli na Placu Orła Białego, oglądając „Pałac pod globusem”, Fontannę Orła Białego oraz Katedrę. Każdy mógł zdecydować, które z zabytków uwieczni na swej pracy. Po bardzo urozmaiconym dniu pełnym nowinek historycznych o zabytkach i miejscach ważnych dla samego Szczecina nasi uczniowie relaksowali się w hotelowym basenie i jacuzzi . Kolejny dzień również był bogaty w różnorodność zwiedzania i podziwiania zabytków pięknego Szczecina. Zwiedzili między innymi Plac Solidarności i Wały Chrobrego oraz Cmentarz Centralny.

Wyjazd był dla naszych uczniów okazją do integracji z innymi dziećmi i młodzieżą, zarówno polskimi jak i niemieckimi, gdyż w wyjeździe uczestniczyli także uczniowie ze Szkoły w Usedom. Wyjazd ten zorganizowany został z projektu dofinansowanego z Funduszu Małych Projektów. Celem projektu było umożliwienie dzieciom polskim i niemieckim wspólnego poznawania naszej historii w oparciu o kulturę i architekturę miasta Szczecina. Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej w Troszynie za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w lekcji historii na temat miasta Szczecina. Niewątpliwie wzbogaciła nasz bagaż doświadczeń i wiedzy 😉

Poniżej prezentujemy jeszcze dodatkową galerię zdjęć z naszego pełnego wrażeń wyjazdu integracyjnego.

Skip to content