OREW Przybiernów w Wolinie w czasie Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

W piątek, 12 maja, przybiernowski OREW uczestniczył w obchodach Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowanych w Wolinie.

Tegoroczna edycja była zatytułowana: Chodź, pomaluj z nami świat…” i była dedykowana tym, dla których istotne są takie wartości jak: poczucie godności, szacunek, tolerancja i akceptacja wszystkich ludzi. O godzinie 11.00 zaplanowano, biały przemarsz” ulicami Wolina z uroczymi pomarańczowymi parasolkami. Wszyscy uczestnic, uczniowie i goście ubrani na biało w asyście policji wyruszyli spod siedziby WTZ i skierowali się na wolińskie błonia. Tam, po krótkim powitaniu, usłyszeliśmy wzruszające przemówienie p. Przewodniczącej Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koła w Wolinie na temat godności i potrzeby pielęgnowania w sobie cech tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. W dzisiejszym świecie bowiem, gdy naczelne wartości są często relatywizowane, nie wolno zapominać także o akceptacji i niesieniu pomocy potrzebującym. Tę piękną ideę przyświecającą tegorocznemu „białemu marszowi” ukoronowano odsłonięciem „ławeczki godności”.

Tradycyjnie pogoda dopisała i wszyscy mogli wziąć udział we wspólnych plenerowych zabawach i konkursach. Tegoroczne wydarzenie połączono z piknikiem, na którym nie zabrakło poczęstunku – pysznej grochówki.

Skip to content