Wielkanocne ALLELUJA!

Kiedy przyroda budzi się do życia obdarowując nas pięknymi widokami wypuszczających pąki kwiatów i drzew oraz trawą, która się zieleni-z wielkim oczekiwaniem wypatrujemy świąt Wielkiej Nocy.. Wielkanoc to święto bardzo ważne w naszej religii, kulturze i tradycji, upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Także i my spotkaliśmy się w gronie uczniów i ich rodzin, pracowników OREW, oraz zaproszonych gości, aby wspólnie celebrować święta Wielkiej Nocy.

Na wstępie pani dyrektor Agnieszka Grudzińska przywitała wszystkich zgromadzonych, następnie ksiądz Henryk pobłogosławił nasz koszyczek wielkanocny. Niewątpliwie najwięcej emocji i wzruszeń zapewnili nam uczniowie z grupy teatralnej prezentując inscenizację, mającą wymiar duchowy i mentalny.. współczesny świat pędzi, a wraz z nim my sami gubiąc po drodze to co wartościowe i ważne.. często o tym zapominamy, goniąc za komercją, podążamy za doczesnością ulegając biegowi czasu – a czas ten prowadzi do… No właśnie – dokąd? I to jest dobre pytanie na tegoroczną Wielkanoc. Dokąd zmierzamy? Czego szukamy? -Dzięki naszym aktorom, mogliśmy się zatrzymać chociaż na chwileczkę, aby móc zajrzeć w głąb samych siebie i pochylić się nad naszą codziennością.. Dziękujemy Wam kochani za tę piękną lekcję życia…:)

I tym miłym i pełnym refleksji akcentem wspólnie zasiedliśmy do świątecznego stołu, kosztując i dzieląc się wspaniałymi potrawami i smakołykami..

Dzieci z wielką radością oczekiwały wielkanocnego zajączka, który pojawił się znienacka, obdarowując wszystkie dzieci upominkiem 🙂

Dziękujemy serdecznie Rodzicom za pomoc przy organizacji wielkanocnego spotkania 😉

Kochani… z okazji zbliżających się świąt składamy najserdeczniejsze życzenia, aby Święta Wielkiej Nocy były wzorem duchowego wzbogacenia i umocnienia dającego miłość, wiarę i pokój. Niech ten wyjątkowy czas napełni Państwa serca otuchą i nadzieją oraz pozwoli przezwyciężyć nawet największe trudności życia codziennego.. WESOŁEGO ALLELUJA!!

Skip to content