Zagroda Żubrów w Międzyzdrojach :)

W miesiącu maj dzieci i młodzież z OREW-u w Ostromicach wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Międzyzdrojów. Celem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Edukacyjno-Muzealnego oraz Zagrody Pokazowej Żubrów.

Pierwszym punktem naszej wyprawy było spotkanie z przedstawicielem Wolińskiego Parku Narodowego. Naszym przewodnikiem okazał się pan Michał, który w ciekawy sposób przeprowadził nas przez kolejne etapy naszej wycieczki. W Centrum Edukacyjno-Muzealnym mieliśmy sposobność zobaczyć zaprezentowane w nowoczesnej oprawie plastycznej, bogate zbiory flory i fauny oraz przyrody nieożywionej charakterystycznej przede wszystkim dla regionu Wolińskiego Parku Narodowego.

Na uwagę zasługują realistyczne dioramy przedstawiające zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Godne polecenia są kolekcje: ptactwa wstecznej delty Świny (w tym największy w Polsce zbiór batalionów), ssaków leśnych, a także zwierząt wodnych. Po zwiedzonym muzeum udaliśmy się do Zagrody Pokazowej Żubrów. Wędrując szlakiem turystycznym przez WPN mogliśmy podziwiać ekosystem, drzewostan oraz wsłuchać się w odgłosy dobiegające z parku. Obecnie w ZPŻ mogliśmy podziwiać: stado żubrów, sarny, koziołki, jelenia i łanię. W kolejnej zagrodzie oglądaliśmy stado dzików. W wolierach zachwyt nasz wzbudziły sowy oraz orły. Bogatsi w wiedzę o WPN, zrelaksowani choć zmęczeni wróciliśmy do naszej placówki. Dziękujemy pani dyrektor WPN za możliwość darmowego zwiedzania CEM oraz ZPŻ. Dziękujemy również panu Michałowi za ciekawą prelekcję o WPN.

Skip to content